NÁŠ TRÉNER JAN HOLOVKA S POĽSKOM NA MS

Náš tréner, Jan Holovka, 47-ročný rodák z Ostravy, je bývalým českým reprezentantom vo florbale. Ako útočník štartoval na historicky premiérových Majstrovstvách sveta vo florbale, ktoré sa uskutočnili v roku 1996 vo Švédsku. O dva roky následne odohral ďalšie zápasy na majstrovstvách sveta v Českej republike. Svoju úspešnú trénerskú kariéru odštartoval v 1. SC Ostrava a pokračoval ďalej v kluboch SK 1. FBC Třinec, FBC Ostrava, Panthers Otrokovice, Torpedo Havířov, 1. MVIL Ostrava, Florko Košice a od leta 2019 je hlavným kormidelníkom extraligového klubu 1. FBC FLORBAL TRENČÍN. Od roku 2011 pôsobil aj ako tréner slovenskej mužskej florbalovej reprezentácie. S národným tímom Slovenska sa v roku 2012 umiestnil na 8. priečke, čo je historicky najlepšie umiestnenie slovenských florbalistov na svetových šampionátoch. Od roku 2016 prevzal mužskú reprezentáciu Poľska, ktorá sa včera presunula do dejiska majstrovstiev sveta mužov vo Fínsku. Dobrý dôvod na rozhovor.


Aká bola príprava na MS? Ste dobre pripravený ? Aká je forma tímu?
"Letošní příprava nebyla vůbec jednoduchá, absolvovali jsme dva přípravné turnaje a jedno soustředění. A ani na jedné akci jsme neměli k dispozici všechny hráče, co jsme potřebovali vidět. I přesto věřím, že hráči udělají maximum pro co nejlepší výsledek na MS."

Aký ste mali program pred odchodom na MS?
"Před samotným MS sme mali od neděle 28. novembra závěrečné soustředění, kde sme sa snažilo doladit detaily. Včera sme odleteli z Varšavy směr Helsinky."

Máš nejaký osobný a tímový cieľ, ktorý by si chcel splniť na MS?
"Našim cílem je postup ze skupiny."

Ako sa ti podarilo poskladať poľský národný tím? Si spokojný s hráčmi a ich výkonmi?
"To, jak silný tým jsme poskládali, uvidíme v Helsinkách. Věřím, že každý hráč, co je v nominaci, si zaslouží být na MS. I přes určité problémy si myslím, že jsme poskládali dobrý tým."

Na koľkých MS si sa už zúčastnil ako tréner a v akých rokoch?
"S letošním MS to budou štvrté MS, kterého se zúčastním jako hlavní trenér plus Světové hry"
2012 – Švýcarsko – hlavní trenér Slovenska
2016 – Lotyšsko – hlavní trenér Polska
2017 – Polsko – Světové hry – hlavní trenér Polska
2018 – Česká republika – hlavní trenér Polska
2021 – Finsko – hlavní trenér Polska

Stretnete sa v skupine aj so Slovákmi, ktorí patria medzi favoritov v skupine. Aký očakávaš zápas proti nim?
"Kluci ze Slovenska budou beze sporu favority skupiny, a nic než jednoznačný postup ze skupiny se od nich neočekává. Po dvou přátelských zápasech za poslední 3 měsíce více méně víme, co od nich máme čekat, určitě se i na tento zápas budeme důkladně připravovat, budeme chtít udělat co nejlepší výsledek."

V klube 1. FBC Trenčín ste aktuálne na prvom mieste v lige? Ako sa pozeráš na výsledky 1. FBC Trenčín v extralige mužov a ako vidíš výsledky 1. FBC po návrate z MS?
"To, že jsme první je určitě fajn, ale všichni víme, že letošní hra není úplně to, co bychom od sebe očekávali a na co máme. Zápasy sice vyhráváme, ale je to spíše o bojovnosti, než florbalovosti. Do konce základní části je toho ještě před námi hodně, musíme na každém tréninku pracovat na 100% a spoustu věcí ještě zlepšit. Vzhledem k tomu, že je opět na Slovensku zavřený florbal, vůbec netuším, kdy se bude opět hrát extraliga. Je to obrovská škoda, že na současnou situaci opět doplatil sport."

Nášmu trénerovi, hráčovi Karolovi Pelczarskemu, bývalým našim hráčom Lukaszovi Widurskemu, Mateuszovi Turwonovi a celému tímu držíme palce na šampionáte.