PO SÚBOJI S TSUNAMI OSTÁVAME V HRE O POPREDNÉ PRIEČKY

Po reprezentačnej prestávke pokračovala najvyššia súťaž mužov zápasmi 10. kola. V našej športovej hale sme privítali tím Tsunami Záhorská Bystrica, nášho finálového súpera z uplynulých dvoch sezón. Pre obe družstvá malo stretnutie punc vysokej dôležitosti. Zatiaľ čo my sme si potrebovali poistiť umiestnenie v elitnej štvorke a udržať kontakt so špičkou tabuľky, hostia sa potrebovali k podobným métam aspoň priblížiť, pretože sa zatiaľ pohybujú na hranici postupu do play off. Aj keď po prestávke je vždy ťažšie odhadovať aktuálnu silu súperov, predsa len sme nastupovali do zápasu v úlohe mierneho favorita.

1.FBC TRENČÍN – TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA 8:6 (3:1,1:1,4:4)
10.kolo, 17.11.2023, Mestská športová hala Trenčín, 320 divákov

Rozhodovali: Kružel – Drienka, vylúčení 3:4 , (Masár, Bulejčík, Vrábeľ) a Haverla (Tsunami) na 10 min., presilovky 0:0, oslabenia 1:0, pomer striel 19:25
Priebeh: 4. Masár (Mitucha) – 1:0, 7. Mitucha (Masár) – 2:0, 10. Masár – 3:0, 38. N.Ondrášik (Machara) – 4:1, 42. Mitucha (N.Ondrášik) – 5:2, 45. Mitucha (N.Ondrášik) – 6:2, 54. Masár (Machara) – 7:3 (O), 60. Masár (Mitucha) – 8:6

Zostava: Ďurmek – Machara 0+2, Bulejčík, Vrábeľ, A.Rendl, J.Ondrášik, Husár, Košinár – Mitucha 3+2, N.Ondrášik 1+2, Masár 4+1, Pavlíček, Babík, Mišák, Habánek, Kyselica, T.Krajčovič, Dohál. Tréner: J.Holovka

Prvá strela na bránku prišla až v 4. minúte, dostala nás však do vedenia, keď Mituchovu dorážku z ostrého uhla pretlačil Masár do siete. V 6.minúte zlikvidoval šancu hostí Ďurmek a z protiútoku zvýšil Mitucha na 2:0. Hra bola potom vyrovnaná, možno o niečo aktívnejší boli hostia, no v 10. minúte sme skórovali opäť my. Boli sme dovtedy veľmi produktívni, no po treťom góle sme mali najsilnejšiu pasáž zápasu, no nevyšla nám presilová hra a naopak, okamžite po jej skončení využil našu veľkú chybu Banga a znížil.

Na začiatku 2.tretiny sme mali ďalšiu výhodu početnej prevahy, šancu si však počas nej vypracovali iba hostia. Od jej skončenia bolo Tsunami aktívnejším tímom, my sme si vypracovali počas tretiny len dve šance, Mituchovi i Mišákovi ich však zlikvidoval brankár hostí Rieger. Hostia tlačili, no v 18. minúte po krížnej Macharovej prihrávke skóroval strelou „z prvej“ Norbert Ondrášik. Mal to byť upokojujúci gól, ale upokojil nás asi až príliš, pretože hostia korigovali stav už o tri sekundy a do šatní sme tak šli „len“ s dvojgólovým náskokom.

Tretia časť začala exportnou gólovou strelou Mituchu už v 65. sekunde a ten istý hráč upravil poďalších štyroch minútach už na 6:2. Hostia ale Ďurmeka v našej bránke zamestnávali aj naďalej. Nevyužili však 34 sekundovú výhodu piatich proti trom, naopak, sami faulovali a rovnakú výhodu v trvaní 70 sekúnd sme dostali aj my. Presilovky boli však v tomto zápase slabinou na oboch stranách a tentokrát na našu smolu, pretože minútu po skončení tej poslednej sme tretí raz inkasovali. V 54. minúte dostali hostia ďalšiu presilovkovú výhodu, tento raz počas nej dokonca inkasovali, keď po dlhej kolmici Macharu úspešne zakončil únik Masár. Za stavu 7:3 sa zdalo, že je „vymaľované“, ale toto vo florbale, zdá sa neplatí. Hostia sa za tohto stavu pokúšali o dlhú power play a boli v nej mimoriadne úspešní, keď troma gólmi zápas neuveriteľne zdramatizovali a tak definitívnu víťaznú bodku dal až 11 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Masár.

I keď sme nepredviedli najpresvedčivejší výkon, tri body proti súperovi so Záhorskej Bystrice sa vždy počítajú a hlavne nás udržali v tabuľke v prvej štvorke. Bolo to dosť dôležité, pretože nasledujúce tri stretnutia odohrá naše družstvo na ihriskách súperov. V poslednom kole prvej polovice základnej časti vycestujeme do Bratislavy, kde na nás čaká v sobotu 25.11. miestny Capitol FC. Do druhej polovice vstúpime 2.decembra v Košiciach proti tamojšiemu ATU a 9.decembra odohráme predohrávaný zápas 14. kola v Prešove. Najbližším domácim zápasom by tak malo byť až mestské derby v pondelok 11.12. aj v priamom televíznom prenose na Arena Sport 1 so začiatkom o 17,00. Veríme, že po dlhej prestávke nás prídete povzbudiť v hojnom počte.

HLASY PO ZÁPASE:

Šimon MASÁR, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: "Dobre sme začali, myslím, že už v siedmej minúte bolo 3:0. Škoda, že sme tam nevyužili presilovku a nezvýšili. Druhá tretina bola taká udržiavacia. Nedostali sme súpera do tutoviek, ak mali šance, Dušan skvele zachytal. Do tretej tretiny sme šli s tým, že ešte nič nie je rozhodnuté. Dali sme gól, bolo to o štyri, a potom akoby znovu došlo k uspokojeniu. Súpera sme dostali na koňa, ale bojovnosťou sme to dotiahli do konca. Máme tri body a to je hlavné."

Tomáš JURICA, hráč Tsunami Záhorská Bystrica: "Prišli sme o ďalšie body a veľmi lacno. FBC-čko sa ani nemuselo nadrieť na góly, tri štvrtinu z nich sme im darovali po individuálnych chybách. Keby hráme zodpovedne celý zápas, a nie len jednu tretinu, bol by to úplne opačný koniec. Na konci sme mali obrovské manko. Skoro sme ho dotiahli, no boli to štyri góly a to už je veľmi ťažké."


Jan HOLOVKA, tréner ŠK 1.FBC Trenčín: "Nastúpili sme celkom dobre naladení a s taktickými pokynmi, kde sme vedeli ako súper hrá, a toto rozhodlo. V druhej tretine bolo také hluché miesto, v tretej sme to zvládli a som rád, že sme dnes vyhrali. Musíme sa však sústrediť až do konca, a nespoliehať sa, že sa to dohrá samo."


Dárius SIHEĽSKÝ, tréner Tsunami Záhorská Bystrica: "Rozhodla prvá tretina, kde sme urobili presne tie chyby, ktoré sme aj očakávali, že môžu nastať. Pokiaľ si niektorí hráči nezačnú uvedomovať to, že treba niečo naozaj zmeniť a viac počúvať, ako vymýšľať, tak budeme mať problém tieto veci odstrániť."


Záznam zo zápasu nájdete V ODKAZE TU: