​„POVINNÉ“ BODY SME VYBOJOVALI S ODRETÝMI UŠAMI

Opäť na extraligu v nezvyčajnom čase, o 13,00, sme nastupovali na zápas 11. kola mužskej extraligy na pôde posledného tímu tabuľky, bratislavského Capitol FC. Vieme však, že situácia s halami je na Slovensku taká, aká je, a tak sa treba súperovi vždy prispôsobiť a veriť, že vám vašu ústretovosť vráti, až to budete potrebovať. Hoci domáci tím drží momentálne v rukách ten symbolický lampáš, znamenajúci posledný vozeň tabuľky, určite sme nemohli predpokladať, že nás čaká ľahký zápas. Na spodných poschodiach je totiž riadna tlačenica a rozdiel medzi ôsmym a dvanástym družstvom bol pred dnešným zápasom len štyri body. V zostave nám síce chýbali štyria útočníci, každopádne rolu favorita nám to z pliec sňať nemohlo. A samotný zápas znova potvrdil, že takzvané „povinné“ body sa získavajú len veľmi, veľmi ťažko.

Týmto zápasom sme zároveň uzavreli prvú polovicu dlhodobej časti súťaže.

TEMPISH CAPITOL FLOORBALL CLUB – 1.FBC TRENČÍN 6:7 (1:3,3:4,2:0)
11.kolo, 25.11.2023, Športová hala SHZ, 55 divákov

Rozhodovali: Drienka - Kružel, vylúčení 1:2 (Husár 2+2), presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pomer striel 36:34
Priebeh: 1. Mitucha (A.Rendl) – 0:1, 14. Mitucha (Bulejčík) – 1:2, 18. N.Ondrášik (A.Rendl) – 1:3, 22. J.Ondrášik – 1:4, 34. N.Ondrášik – 2:5, 38. Mitucha (A.Rendl) – 4:6, 40. Mitucha (Bulejčík) – 4:7

Zostava: Ďurmek – Machara, A.Rendl 0+3, J.Ondrášik 1+0, Vrábeľ, Husár, Košinár – Mitucha 4+0, N.Ondrášik 2+0, Bulejčík 0+2, Habánek, Babík, P.Mišák, T.Krajčovič, Dohál, Kyselica. Tréner: J.Holovka

Začali sme dobre, aktívne, strelili sme rýchly gól. Trochu nás pribrzdilo dvojité vylúčenie Husára už v 3. minúte za neúmyselné zranenie Trefného, takmer celé štyri minúty sme však mali loptičku pod kontrolou my a domáci pôsobili úplne bezradne. Jedinú šancu sme si vypracovali my, no Bulejčíkovi koncovka nevyšla. Po skončení presilovky ale domáci z prvej svojej nebezpečnej situácie vyrovnali a začali sa postupne osmeľovať. My sme veľmi málo strieľali, napriek tomu sme do konca tretiny dvakrát skórovali a do kabín sme šli s dvojgólovým náskokom. Minútu pred jej koncom sme ešte dostali výhodu jedinej presilovky v zápase, nevyužili sme ju však.

Napriek tomu sa aj prostredná časť hry začala pre nás vyvíjať sľubne, keď v 22. minúte po peknej individuálnej akcii vymietol horný kút domácej bránky Jakub Ondrášik. Domáci sa však nevzdávali, častejšie strieľali. V 28. minúte zachránila Ďurmeka žŕdka a opakovanú strelu skvele kryl. V polovici zápasu dokázali domáci opäť znížiť, no o tri minúty vystihol ich chybnú rozohrávku Norbert Ondrášik a v koncovke sa nemýlil. Už o 25 sekúnd však domáci kontrovali a o ďalšie dve minúty to už bolo znova len o gól. Šťastie, že to v zápase „sypalo“ Mituchovi, ktorý dokázal zužitkovať nezištné prihrávky spoluhráčov a do konca tretiny stihol zaznamenať svoj tretí a štvrtý gól v zápase.

V poslednej tretine bolo vidieť, že domáci chcú s výsledkom ešte niečo urobiť. Vyšlo im to v 45. minúte, keď krížna strela skončila za Ďurmekovým chrbtom. My sme sa až príliš skoro zamerali skôr na profesorské držanie loptičky, naďalej to bolo takmer bez streľby a tak poisťujúceho gólu sme sa nedočkali. Naopak, tri a pol minúty pred koncom strelili Bratislavčania kontaktný gól a tak zápas bol až do samého záveru dramatický. Dve minúty pred koncom mohol rozhodnúť Norbert Ondrášik, no po vypichnutí loptičky svoj nájazd na brankára domácich nepremenil. Capitol odvolali 45 sekúnd brankára a my, hoci sme sa viackrát k loptičke dostali, nevedeli sme si pokojne prihrať a tak dráma trvala až do poslednej sekundy.

Výkon v dnešnom stretnutí teda oslnivý nebol, každé tri body sa však počítajú a tie vydreté sú často cennejšie, ako tie získané ľahko. Ide len o to, čo si z neho dokážeme vziať do budúcnosti, lebo najbližšie dva zápasy na východe republiky určite tiež nebudú prechádzkou ružovým sadom.

Jan Holovka, tréner: „Prvá tretina bola z môjho pohľadu vcelku dobrá, mohli a mali sme ju vyhrať vyšším rozdielom. V druhej sme viackrát zbytočne stratili loptičku, čím sme dostávali súpera na koňa. A v tej záverečnej sme sa až príliš skoro zamerali len na držanie loptičky, čím sme sa doslova sami dostávali pod tlak. Capitol má v zostave viac skúsených hráčov, schopných hrať na loptičke, naopak, naše výkony ovplyvňujú aj časté absencie v zostave, ani sa nepamätám, kedy sme boli kompletní. Celkove to teda dnes príliš vydarené nebolo, zdá sa mi, že niektorí hráči sú v zápasoch oproti tréningom poloviční, musíme si o tom v dobrom pohovoriť. V rozbore zápasu sa tentokrát viac ako hre súpera budeme venovať analýze vlastných chýb, hráči ich, zdá sa, musia vidieť na vlastné oči.“