SILNE OKLIEŠŤENÁ ZOSTAVA Z KOŠÍC BODY NEPRIVIEZLA

Odvetnú polovicu základnej časti Extraligy mužov sme zahájili v Košiciach. Už pred odchodom nám bolo jasné, že tentokrát to budeme mať v Košiciach naozaj zložité. Od začiatku sezóny nás prenasledujú choroby a zranenia, no verili sme, že sa situácia postupne stabilizuje. No pred košickým výjazdom sme sa presvedčili, že počet absencií bude tento raz prekonaný. Okrem toho, že pre pracovné povinnosti s družstvom necestoval jeho najproduktívnejší hráč Šimon Masár, pre zdravotné problémy ostali doma i Klobučník, Bulejčík, Rendl, Duran, Mišák, Seriš, Dohál, teda prakticky tretina kádra. A ako sa ukázalo na ihrisku, nahradiť také množstvo hráčov bolo asi nad naše sily.

FaBK ATU KOŠICE – 1.FBC TRENČÍN 9:5 (3:1,4:2,2:2)
12.kolo, 2.12.2023, Športová hala SOŠ Ostrovského Košice

Rozhodovali: Roba - Király, bez vylúčených, pomer striel 23:27
Priebeh: 14. Mitucha (N.Ondrášik) – 0:1, 21. P.Bičan (Machara) – 3:2, 38. Habánek (Babík) – 7:3, 57. J.Ondrášik (Pavlíček) – 8:4, 59. B.Kollár (Machara) – 8:5

Zostava: Ďurmek – Machara 0+2, B.Kollár 1+0, J.Ondrášik 1+0, Vrábeľ, Husár, Košinár – Mitucha 1+0, N.Ondrášik 0+1, P.Bičan 1+0, Habánek 1+0, Babík 0+1, Pavlíček 0+1, Kyselica, Sleziak, T.Krajčovič. Tréner: J.Holovka.

Napriek citeľným stratám bola prvá tretina opticky vyrovnaná. Šancí bolo spočiatku pomenej, asi našu najväčšiu nezužitkoval v 10. minúte na gól Habánek. V 14. minúte sme však predsa len šli Mituchovým gólom do vedenia, no domáci už o necelú minútu z diaľky vyrovnali. Hoci bol priebeh aj naďalej vyrovnaný, v závere tretiny sme prakticky z ničoho inkasovali v priebehu necelej polminútky dva zlepené góly a domáci sa dostali do psychickej výhody.

Už v 23.sekunde druhej tretiny ukázal Patrik Bičan, že góly dávať nezabudol a vrátil nás do hry. Žiaľ, opäť sme inkasovali takmer okamžite, a opäť z diaľky. Aj za tohto stavu sme mali šance, raz nás neponechaním evidentnej výhody necitlivo zastavili rozhodcovia, následne neskórovali z dobrých pozíciách ani Habánek a Pavlíček. V 28. minúte dali domáci konečne gól aj z vydarenej kombinačnej akcie, ku ktorému pridali ďalší „ďalekonosný“, a z našej strany bolo prakticky po zápase. Pôsobili sme pomerne dosť silno frustrovaným dojmom a hoci šance sme si aj vytvárali, na florbalkách sme už dostatok pokoja nemali. Naopak, domáci strieľali góly prakticky bez námahy a odvšadiaľ, odkiaľ sa rozhodli vystreliť, aj trafili. V samom závere sme výsledok dvoma gólmi predsa len trochu prikrášlili, ale aj tak sme napokon ako poslední inkasovali my. Svoj prvý extraligový gól strelil v 59. minúte Benjamín Kollár.

Z Košíc sa teda vraciame z prázdnymi rukami a nedá sa to asi nazvať inak, ako „deň blbec“. Košičania sa na víťazstvo ani nenadreli a hoci sme v streľbe na bránu boli od nich aktívnejší, pomerne jasne sme prehrali. Sú ale podľa nás aj také dni a netreba sa v tom nejako zvlášť rýpať, dôležitá je dôvera vo vlastné sily a udržanie čistých vzťahov v kabíne.

Jan Holovka, tréner: „Dnes vyhrali domáci bezpochyby zaslúžene. Úlohu pri tom zohrali podľa mňa tri hlavné faktory: kvalita našej koncovky, ktorá je v posledných týždňoch žalostná, príliš veľa inkasovaných gólov z väčších a stredných vzdialeností, čo sa nestáva úplne často a samozrejme aj početné hráčske absencie na našej strane. Asi je málo klubov, ak u nás vôbec nejaký, ktorý by dokázal nahradiť také kvantum hráčov základnej zostavy. Tým samozrejme vôbec nechcem znižovať výkon domácich, boli dnes lepší. Pre nás je teraz podstatné ukľudniť sa, upratať si to v hlavách a viac si veriť hlavne v zakončení.“