História

MY SME FLORBAL UŽ 15 ROKOV

Pred pätnástimi rokmi, v piatok 17. 6. 2005, bol zaregistrovaný prvý florbalový klub v Trenčíne. Športový klub 1. FBC Trenčín dnes oslavuje svoje 15 – ročné jubileum.


Podporiť myšlienku vzniku florbalového klubu v našom meste sa rozhodla partia chalanov okolo Martina Šedivého, Viktora Pagáčika, Mária Matušinca a Františka Juríka, ktorí sa dovtedy i s ďalšími bavili vo voľnom čase florbalom. Práve spomínaní hráči tvorili kostru prvého florbalového klubu v Trenčíne a základ extraligového družstva od sezóny 2005/2006. Zakladateľom organizácie bol dnešný prezident, dlhoročný tréner extraligového tímu Miroslav Sága. Táto skupina športovcov ponúkla Trenčanom nový druh športovej zábavy. Florbal bol pre širokú verejnosť v tom čase pomerne veľkou neznámou. No hneď si získal obľubu u fanúšikov, a záujem to skúsiť rástol i u detí, ktoré chceli byť súčasťou 1. FBC Trenčín. Klub im vytvoril dostatočný priestor na spoznanie florbalu a ich ďalší športový rast. „Na prvé výberové nábory prišlo v septembri 2005 do Mestskej športovej haly na Sihoti, ktorá je domovským stánkom klubu, takmer 400 chlapcov a dievčat. Po piatich mesiacoch sme mali v klube 160 registrovaných členov. Doteraz sa u nás prestriedalo takmer 1 000 hráčov a hráčok. Dnes máme okolo 280 registrovaných členov,“ bilancuje prezident klubu Miroslav Sága.


KVALITNÉ ZÁZEMIE, PROFESIONÁLNE TRÉNINGY

Jednotlivé kategórie od začiatku úspešne hájili farby klubu i svojho mesta. 1.FBC začínal s extraligovým tímom, mužmi „B“, ženami, dorastencami a žiakmi. Neskôr pribudol tím juniorov a všetky mládežnícke kategórie, ktoré hrajú celoštátne ligové súťaže, vrátane prípravky. Do dnešného dňa vychoval prvý trenčiansky florbalový klub niekoľko vynikajúcich hráčov, reprezentantov Slovenska. „I vďaka tomu, že zápasy 1.FBC mali vždy náboj, iskru, rýchlosť a dravosť nabrala popularita florbalu v Trenčíne pomerne rýchly rast,“ konštatuje Sága. Klub už od začiatku zabezpečil profesionálny tréningový proces pre všetkých svojich hráčov. „To bolo nesmierne dôležité. Všetci, ktorí sme robili šport na vyššej úrovni vieme, že kvalitné podmienky pre hráčov sú alfou a omegou. No a potom aj pohodová atmosféra so zdravou motiváciou bola a je v našom klube dôležitá,“ prízvukuje prezident klubu.

Zo začiatku, v sezónnom období 09 - 12/2005, trénovali florbalisti 1.FBC v telocvičniach na stredných školách, neskôr prešli do Mestskej športovej haly na Sihoti. Tá je od roku 2006 ich domovským stánkom. Extraligový seniorský celok sa umiestnil v prvej sezóne slovenskej ligy na 6. mieste z 13 tímov. Vtedy sa ligová súťaž hrala ešte turnajovým spôsobom. Historicky prvým najproduktívnejším hráčom 1.FBC sa stal v sezóne 2005/2006 Tomáš Filadelfi, ktorý zaznamenal 41 bodov (21+20). Majstrom sa v tejto sezóne stali hráči HKL-MJM Petržalka, ktorí ťažili so skúsených reprezentantov Slovenska v hokejbale. Na premiérový domáci zápas ŠK 1.FBC Trenčín s HKL-MJM Petržalka prišlo vyše 1 000 divákov, ktorí boli svedkami víťazstva nováčika 1. FBC Trenčín - (6:4).


NAJÚSPEŠNEJŠÍ KLUB NA SLOVENSKU

Prvý veľký úspech 1.FBC zaznamenali už v úvodnej sezóne aj juniori. Hráči ako Michal Magdolen (kapitán mužstva), Martin Krivoš, Gabriel Mézsáros, Pavol Rybár, Richard Seriš, Tomáš Glonek, Dominik Podmanický a iní dotiahli juniorský tím pod vedením Branislava Kovalčíka a Richarda Richňáka na bronzovú priečku na Majstrovstvách SR. Bola to prvá medaila pre ŠK 1. FBC Trenčín v premiérovej sezóne 2005/2006. Juniori rovnaký úspech zopakovali aj v ďalšej sezóne. 1. FBC Trenčín šiel svojou cestou profesionálne vedených tréningov, usilovným športovým prístupom všetkých hráčov a funkcionárov klubu.

A tak prišli ďalšie slávne chvíle. V tretej sezóne 2007/08 sa dokázal extraligový výber prebojovať do finále a získať striebro. Už vtedy hala burácala a o rok prišiel vytúžený triumf. Športový klub 1. FBC Trenčín prvýkrát ovládol slovenskú extraligu mužov, keď vo finále zdolal Florko Košice. Ďalšia sezóna bola bronzová a potom od sezóny 2010/2011 nastalo kraľovanie trenčianskeho florbalu – hráčov 1.FBC. Tri mužské tituly v rade znamenali obrovské zadosťučinenie. Trenčania na čele s kapitánom Branislavom Kovalčíkom postupne porazili vo finálových sériách Hurikán Bratislava, Florko Košice a Grasshoppers Žilina. Štyri seniorské tituly radia ŠK 1. FBC Trenčín na prvé miesto v novodobej histórii slovenskej florbalovej extraligy.
1.FBC DAL O SEBE VEDIEŤ AJ V EURÓPE

„Naše úspechy nám umožnili hrať na medzinárodných turnajoch. Majstrovské tituly nám zabezpečili aj účasť v európskych súťažiach,“ spomína Miroslav Sága. Prvá kvalifikácia na EuroFloorball Cup, ktorej sa Trenčania zúčastnili, sa odohrala v lotyšskej Valmiere v roku 2009, ale postup sa nezrodil. V roku 2011 v druhej kvalifikácii EuroFloorball Cup-u v Slovinsku Trenčania nepostúpili do hlavnej fázy kvôli horšiemu skóre s ruskou Naukou. V roku 2012 obsadili v hlavnej fáze tejto súťaže v Košiciach štvrté miesto. Na domácom EuroFloorball Cup-e, ktorý sa v roku 2013 uskutočnil v Mestskej športovej hale na Sihoti sa 1.FBC Trenčín umiestnil na piatom mieste. Pamätný duel odohrali Trenčania s nórskym majstrom IBK Slevik pred 1 350 divákmi.
GENERAČNÁ VÝMENA PRETRHLA MAJSTROVSKÚ ŠNÚRU

Po tomto turnaji (10/2013) skončili s aktívnou kariérou viacerí skúsení florbalisti na čele s kapitánom Branislavom Kovalčíkom. Florbalisti 1. FBC v nasledujúcich rokoch aj z dôvodu veľkej generačnej výmeny kádra nevedeli nadviazať na predchádzajúce úspechy. V základnej časti síce dokázali obsadiť tie najvyššie priečky v tabuľke ( napr. v sezóne 2013/2014 - 4.miesto, 2014/2015 - 1.miesto, 2015/2016 - 3.miesto, neskôr v sezóne: 2016/2017 - 6.miesto, 2017/2018 - 6.miesto, 2018/2019 - 7.miesto), ale vo vyraďovacích zápasoch sa už trápili a nevedeli sa prebojovať do semifinálových bojov. V sezónach 2013/2014 až 2017/2018 obsadili trikrát 5. miesto a dvakrát 6. miesto v celkovej tabuľke extraligy mužov. V sezóne 2018/2019 Trenčania obsadili 8. miesto po play-off. Treba však pripomenúť, že mládežnícke tímy pracovali naplno a získavali cenné kovy na majstrovstvách Slovenska.


KEĎ ZASIAHNE KORONAVÍRUS

Trenčania sa mohli na extraligové výslnie dostať opäť v práve ukončenej sezóne 2019/2020, ktorá sa však pre koronavírus nedohrala. Zverenci už nového českého trénera Jana Holovku sa tak stali iba víťazom mužskej extraligy bez ocenenia majstra, keďže po základnej časti sa neodohrala play-off. Práve Jan Holovka nahradil po 14 sezónach v klube na lavičke mužského celku Miroslava Ságu. Ten viedol tím z trénerskej pozície od začiatku až do sezóny 2018/2019.


SLOVÁ NA ZÁVER

Športový riaditeľ ŠK 1. FBC Trenčín Ivan Piovarči, ktorý v klube pracuje od sezóny 2014/2015 a v tomto čase sa pripravuje už na svoju siedmu florbalovú sezónu:

„Pätnásť rokov je vo florbale úctyhodné jubileum. Získali sme počas neho majstrovské tituly a množstvo medailí v mládežníckych kategóriách. V klube máme ujasnenú filozofiu citlivého posúvania talentovaných hráčov do vyšších vekových kategórií, čo zaručuje stály posun kvality smerom nahor k extraligovému "áčku" a aj priťahuje záujem talentovaných hráčov z okolitých klubov o štart v našom drese. V klube máme kvalifikovaných, fundovaných trénerov, vysoká kvalita tréningového procesu je zaručená. Na každej vekovej úrovni sa snažíme udržiavať kontakty s českými klubmi, zúčastňujeme sa na mnohých turnajoch, získavame skúsenosti. Z týchto dôvodov nemám o budúcnosť klubu obavy, treba si len zachovať kvalitu práce s mládežou, to považujem za rozhodujúce. Verím, že sa nám to podarí pretaviť aj do výsledkov extraligového A-mužstva, aj keď táto cesta je takmer nekonečná - florbal je stále amatérskym športom a výrazné talenty nemáme u nás ako udržať. Tento rok sme boli blízko-blizúčko, porazil nás len koronavírus.

Žiaľ, pri tejto príležitosti musím opäť spomenúť, že prácu v špičkových kluboch veľmi slabo podporuje Prezídium SZFB, a to nielen finančne, ale aj rôznymi nezmyselnými "umelými" opatreniami, ktorými sú silnejšie kluby vlastne trestané. Mám na mysli napríklad predčasné ukončovanie zápasov pri pätnásťgólovom rozdiele, takmer dokonalé "maskovanie" výsledkov či strelcov gólov v nižších vekových kategóriách. Skrátka, robia všetko, aby sme odmalička nevychovávali víťazné typy hráčov. To je veľmi smutné. Nepriamo nám vyčítajú, že vysoko vyhrávame, čím znevažujeme súperov. Toto sa asi nedeje v žiadnom športe a ja to ani po mojej štyridsaťročnej práci v hokeji a vo florbale nedokážem pochopiť. Ak si budeme robiť to, čo máme vyskúšané, zachováme počty a kvalitu tréningov, zostaneme zomknutí a jednotní, bude náš klub patriť stabilne k slovenskej špičke a slúžiť ako príklad práce s mládežou aj pre ďalšie kluby. Zaželajme si k tomu všetci v klube silné zdravie, pevné nervy, oddanosť florbalu a bojujme spoločne za ešte lepšie, svetlejšie dni tohto nášho na Slovensku zatiaľ podceňovaného, ale mimoriadne perspektívneho a atraktívneho športového odvetvia.“


Prezident a zakladateľ 1.FBC Trenčín Miroslav Sága: „Florbal prináša okrem driny, potu, zábavy aj radosť a sklamania, veľa zážitkov, veľa emócií. Počas 15 rokov ich zažili naši florbalisti, florbalistky, fanúšikovia, rodičia, reklamní partneri neúrekom. Je pozitívne, že počas stretnutí majú hráči stálu podporu v hľadisku. Odohrali sme viacero kvalitných a napínavých, domácich i medzinárodných duelov, ktoré svojou atmosférou dvíhali ľudí zo sedadiel v tom najlepšom slova zmysle. Vstup na zápasy bol voľný pre všetkých priaznivcov športu. Spolu sme sa bavili florbalom. Som rád, že naši skúsení hráči sa v klube od jeho vzniku venovali aj trénerskej činnosti a vychovávali ďalšie talenty. A veľmi sme sa tešili, že v našom klube panovala pohoda, ktorá sa stupňovala našimi výkonmi a úspechmi. Z generácie hráčov, ktorí u nás pôsobili v rokoch 2005-2013 okolo kapitána Kovalčíka, tu vznikla skupina ľudí, ktorá vedela spolu pracovať, hrať i oddychovať. Bol medzi nami rešpekt i priateľstvo, mali sme spoločný cieľ, snahu dosiahnuť výrazný úspech pre klub a pre Trenčín. Radi sme si posedeli počas sezóny po tréningoch, po sezóne aj pri guláši a dlho sme debatovali o všeličom, no vždy sme začali a končili florbalom. Bola to skvelá etapa klubu a skvelý tím ľudí, ktorý sa vedel obetovať pre úspech. Všetci sme sa pričinili o úspešnú históriu klubu. Táto generácia dokázala získavať tituly už od sezóny 2008/2009 na čele s kapitánom Branislavom Kovalčíkom a Lukášom Lajčiakom, Jurajom Lamačkom, Richardom Mičkom, Romanom Pavlusom, Františkom Juríkom, Stanislavom Valachom, Máriom Matušincom, Andrejom Podperom, Gabrielom Mészárosom, Tomášom Filadelfim, Richardom Serišom, Robertom Šebom, Daniel Gerhátom a Radoslav Bielikom. V tíme sa udomácnili aj mladší hráči Michal Magdolen, Branislav Straka, Ľudovít Vítek, Peter Heleš, Pavol Heleš, Branislav Mitucha, Norbert Ondrášik, Filip Lengvarský. Naše výsledky v tejto dobe odzrkadľovali naše výkony v extralige mužov. Získať tri majstrovské tituly vôbec nebolo jednoduché a bude to ťažko opakovateľné.

Sme radi, že dokážeme plniť naše ciele, ktoré sme si dali pri vzniku klubu. Vytvárame a dávame klubový priestor mládeži so záujmom o florbal. Úspešne reprezentujeme klub a mesto Trenčín. Zvýšili sme popularitu florbalu. Vychovávame a vychovali sme úspešných florbalových reprezentantov Slovenska. Dokázali sme zabezpečiť profesionálny tréningový proces pre hráčov a mládež. Vytvorili sme a riadime florbalové mládežnícke i seniorské kategórie.

Organizujeme podporné podujatia na propagáciu klubu na Slovensku. Naviac sme organizovali hokejové exhibície pre hokejové osobnosti Ota Haščáka, Miroslava Šatana, Pavla Demitru DEMITRA team vs. JÁGR Team, príchod STANLEY cupu Tomáša Kopeckého na Slovensko a ďalšie kultúrno-spoločenské podujatia a eventy. Zvýšili sme záujem mládeže o tento šport. Dávame šancu a podporu mládeži z ekonomicky slabších rodín. Viacerými preventívnymi aktivitami bojujeme proti drogám a kriminalite. Vychovávame mládež k hodnotám. Spájame sa a vytvorili sme florbalovú rodinu v klube. Rozvíjame zdravý životný štýl. Prilákali sme širokú verejnosť pre podporu nášho klubu a florbalu v Trenčíne. Sme hrdí nato, že sme sa stali stabilným klubom, akceptovaným nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Za úspešnými výsledkami mládeže stoja všetci naši tréneri, ktorí sú v prvej línii pri výchove hráčov vo svojich kategóriách.

Odštartovali sme brankársku školu pre brankárov, ktorí majú záujem na sebe pracovať a zlepšovať sa. Projekt GOALIE ACADEMY dnes vedie brankár, slovenský reprezentant Jakub Klobučník a od 16.-21.augusta 2020 sa uskutoční už jej 4. ročník. Spustili sme youtube kanál. Pripravujeme televízne štúdio, televíziu klubu, ktorá bude vysielať naše zápasy, reportáže, rozhovory a rôzne zaujímavé podujatia. Chystáme letné kempy pre florbalistov, ale aj pre ostatnú mládež s plánom v lete 2021, ktorá bude mať záujem využiť letný čas aj v spojení s našim klubom.

Za celé vedenie klubu, všetkých funkcionárov, ďakujem všetkým našim hráčom, hráčkam, trénerom za dosiahnuté výsledky a ich pôsobenie v našej organizácii. Zážitky a spomienky, ktoré sme v klube zažili ostávajú v každom z nás. Plánovali sme zorganizovať galaprogram pri príležitosti 15. výročia vzniku klubu počas sezóny 2020/2021 v závere roku či po sezóne, no súčasná situácia na Slovensku nám nepraje. Uvidíme, či sa do toho pustíme, či dokážeme nájsť podporu pre tento projekt alebo nie. Chceli sme si prioritne uctiť našich hráčov, rodičov a fanúšikov.... Fanúšikom za úžasnú podporu a všetkým ľuďom, ktorí klubu pomohli a snažia sa pomáhať aj naďalej ďakujeme. Naviac vážime si priazeň všetkých našich skalných fanúšikov, rodičov a všetkým, ktorí boli s nami aj v období, keď sme nezískavali tie najvyššie ocenenia patrí náš obdiv. Sme radi, že halové športy, a teda aj florbal v našom klube 1. FBC Trenčín, má aj vďaka podpore mesta Trenčín možnosť vychovávať mládež a viesť deti a mládež k športu. V klube vytvárame dlhodobo výborné podmienky pre tréningový proces, profesionálne riadenie klubu, trénerov, hráčov, pre komunitu florbalu. Vážime si podporu hráčov, rodičov, reklamných partnerov, ktorí nám pomáhajú vrátane Trenčianskeho samosprávneho kraja a – samozrejme - návštevníkov našich zápasov. Vážime si to a ďakujeme! Držme si navzájom palce, aby slovenský florbal napredoval. Aby sme naďalej spoločne a všetci zodpovedne a hrdo hájili značku nášho klubu. Nie je jednoduché sa dlhodobo udržať vo florbalovej špičke na Slovensku. Môžeme však konštatovať, že sa nám to za 15 rokov činnosti podarilo a radi by sme v tom pokračovali.

Tešíme sa na stretnutia s Vami už v novej sezóne, na ktorú sa všetci už poctivo pripravujeme. Prosíme, venujte nám svoju priazeň aj naďalej, chceli by sme sa s Vami vídať a opierať sa o Vás aj v budúcom období.“ - prezradil prezident klub Miroslav Sága.

NAJVÄČŠIE ÚSPECHY - ŠK 1.FBC TRENČÍN

MUŽI
Sezóna 2021/2022 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2019/2020 - víťaz extraligy mužov
Sezóna 2012/2013 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2011/2012 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2010/2011 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2009/2010 - 3. miesto extraliga mužov
Sezóna 2008/2009 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2007/2008 - 2. miesto extraliga mužov

1.liga MUŽI
Sezóna 2012/2013 – víťaz 1. ligy
Sezóna 2011/2012 – víťaz 1. ligy
Sezóna 2010/2011 – víťaz 1. ligy
Sezóna 2009/2010 – víťaz 1. ligy

Kategória JUNIORI
Sezóna 2019/2020 - víťaz extraligy juniorov
Sezóna 2017/2018 - 3. miesto extraliga juniorov
Sezóna 2014/2015 - 3. miesto extraliga juniorov
Sezóna 2012/2013 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2011/2012 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2010/2011 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2009/2010 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2008/2009 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2007/2008 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2006/2007 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2005/2006 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória DORASTENCI
Sezóna 2021/2022 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2020/2021 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2018/2019 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2015/2016 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2011/2012 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2009/2010 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2008/2009 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2007/2008 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória STARŠÍ ŽIACI
Sezóna 2018/2019 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2017/2018 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2016/2017 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2015/2016 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2009/2010 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2008/2009 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória MLADŠÍ ŽIACI
Sezóna 2017/2018 - Majster Slovenskej republiky
Sezóna 2009/2010 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória STARŠIA PRÍPRAVKA
Sezóna 2015/2016 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória ŽENY
Sezóna 2017/2018 - víťaz 1.ligy
Sezóna 2015/2016 - víťaz 1.ligy
Sezóna 2014/2015 - víťaz 1.ligy


MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2008/2009
MÉZSÁROS Gabriel, BULEJKO Jaroslav, ŠEBO Robert – BIELIK Radoslav, FILADELFI Tomáš, GERHÁT Daniel, HELEŠ Pavol, KOVALČÍK Branislav , LAMAČKA Juraj, MAGDOLEN Michal, STRAKA Branislav, VÍTEK Ľudovít, MIČKO Richard, PODPERA Andrej, SERIŠ Richard, PAVLUS Roman, LAJČIAK Lukáš, VALACH Stanislav, JURÍK František, MATUŠINEC Mário, PAVLAČKA Jozef, HELEŠ Peter, TVRDOŇ Peter, MITUCHA Branislav, ONDRÁŠIK Norbert, ZELIEZKA Roman. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2010/2011
MÉZSÁROS Gabriel, KLOBUČNÍK Jakub, PRIEČINSKÝ Adam, ŠLOSÁR Radoslav - LAMAČKA Juraj, ONDRÁŠIK Norbert, FILADELFI Tomáš, HELEŠ Pavol, ŽÁK Filip, PAJTINKA Juraj, KOVALČÍK Branislav, HELEŠ Peter, GERHÁT Daniel, MIČKO Richard, LAJČIAK Lukáš, BIELIK Radoslav, ZELIEZKA Roman, MANDINEC Lukáš, MITUCHA Branislav, PORUBAN Lukáš, SERIŠ Richard, PODPERA Andrej. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2011/2012
MÉZSÁROS Gabriel, KLOBUČNÍK Jakub – BULKO Marek, STRAKA Branislav, HELEŠ Pavol, MATEJÁK Roman, Ondrášik Norbert, PODPERA Andrej, VRABLEC Tomáš, PAJTINKA Juraj, KOVALČÍK Branislav, MITUCHA Branislav, BIELIK Radoslav, LAMAČKA Juraj, ZELIEZKA Roman, PORUBAN Lukáš, HELEŠ Peter, KIAČIK Martin, LAJČIAK Lukáš, PODMANICKÝ Michal, PODMANICKÝ Dominik, ŽÁK Filip, FILADELFI Tomáš, RYBANSKÝ Erik, ŽILINSKÝ Martin, JANČO Dušan. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2012/2013
MÉZSÁROS Gabriel, KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan - BULKO Marek, STRAKA Branislav, HELEŠ Pavol, MATEJÁK Roman, Ondrášik Norbert, PODPERA Andrej, VRABLEC Tomáš, KLAPITA Peter, MACHARA Matúš, KOVALČÍK Branislav, MITUCHA Branislav, BIELIK Radoslav, LAMAČKA Juraj, ZELIEZKA Roman, PORUBAN Lukáš, HELEŠ Peter, KIAČIK Martin, LAJČIAK Lukáš, PODMANICKÝ Michal, PODMANICKÝ Dominik. Tréner: SÁGA Miroslav.

VÍŤAZ MUŽSKEJ EXTRALIGY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2019/2020
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan, POČAROVSKÝ Peter – BULKO Marek, ONDRÁŠIK Norbert, TURWON Mateusz, WIDURSKI Lukasz, AMRICH Michal, GALLO Juraj, HABÁNEK Boris, KVASNICA Tomáš, MASÁR Šimon, VIRGA Samuel, MITUCHA Branislav, PELCZARSKI Karol, REBRO Richard, PEŠKO Adam, BIČAN Patrik, BIČAN Juraj, FÜRSTEN Filip, BARČÁK Andrej, KOPECKÝ Tomáš, BLAŽEJ Peter, JANIGA Michal, KUPKA Ľuboš, MAYER Maximilián. Tréner: HOLOVKA Jan.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2021/2022
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan, POČAROVSKÝ Peter – ONDRÁŠIK Norbert, MACHARA Matúš, TREFNÝ Róbert, REPKA Jakub, ONDRÁŠIK Jakub, CIFRANIČ Filip, RENDL Andrej, AMRICH Michal, KVASNICA Tomáš, VIRGA Samuel, MITUCHA Branislav, PELCZARSKI Karol, GALAJDA Matej, HABÁNEK Boris, BABÍK Samuel, BULEJČÍK Tomáš, VRÁBEĽ Dominik, BIČAN Patrik, FÜRSTEN Filip. Tréner: HOLOVKA Jan.MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – JUNIORI – 2009/2010

MÉZSÁROS Gabriel, KLOBUČNÍK Jakub, PRIEČINSKÝ Adam – LENGVARSKÝ Filip, ONDRÁŠIK Noro, KOPAS Michal, GLONEK Tomáš, HORŇÁK Michal, JANČO – ŽÁK Filip, HELEŠ Peter, SERIŠ Richard, PORUBSKÝ Erik, ZELIEZKA Roman, MITUCHA Branislav, KIAČIK Martin, MANDINEC Lukáš, PORUBAN Lukáš, SANCHÉZ Felipe, MAGUT Erik, RYBANSKÝ Dano, RYBANSKÝ Erik, PODMANICKÝ Michal. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – JUNIORI – 2010/2011
KLOBUČNÍK Jakub, PRIEČINSKÝ Adam - KOPAS Michal, PODMANICKÝ Michal - MITUCHA Branislav , ZELIEZKA Roman, KIAČIK Martin, - ONDRÁŠIK Norbert, PAJTINKA Juraj - SERIŠ Richard, HELEŠ Peter, PORUBAN Lukáš, – RYBANSKÝ Erik, ONDRÁŠIK Jakub. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – JUNIORI – 2011/2012
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan - ONDRÁŠIK Noro, BULKO Marek, MACHARA Matúš, PAJTINKA Juraj, JANČO Dušan, ONDRÁŠIK Jakub, BACO Michal, SERIŠ Richard, HELEŠ Peter, ŽÁK Filip, KIAČIK Martin, ZELIEZKA Roman, PORUBAN Lukáš, PODMANICKÝ Michal, RYBANSKÝ Erik. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – JUNIORI – 2012/2013
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan ONDRÁŠIK Jakub, GLONEK Andrej, KIAČIK Martin, MRÁZIK Milan, BIČAN Patrik, BACO Michal, TREFNÝ Róbert, MARIENKA Dominik, REBRO Richard, PODMANICKÝ Michal, REBROŠ Tomáš, ĎURÍK Miroslav, GALLO Juraj, KOLLÁR Jakub, DOBIÁŠ Dominik, AMRICH Michal, BIČAN Martin. Tréner: SÁGA Miroslav.

VÍŤAZ EXTRALIGY JUNIOROV - 2019/2020 - ŠK 1. FBC TRENČÍN
BÁNFI Samuel, OREL Mário, POLÁK Samuel – KVASNICA Tomáš, VIRGA Samuel, KOPECKÝ Tomáš, MASÁR Šimon, FÜRSTEN Filip, BARČÁK Andrej, HABÁNEK Boris, REPKA Jakub, HALAS Samuel, KALAFUT Lukáš, GALAJDA Matej, MAYER Maximilián, JANTOLÁK Filip, KRÁLOVIČ Gabriel, CHOCHULA Patrik, ORVISKÝ Richard, POBJECKÝ Jozef, HLAVATÝ Pavol, ONDRUŠKA Matúš, BABÍK Samuel, BAJO Šimon, VRANÍK Samuel, KUKAŇ Jakub, VÁCVAL Adam, CIFRANIČ Filip. Tréner: SÁGA Miroslav.MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2008/2009
KLOBUČNÍK Jakub, PRIEČINSKÝ Adam - ONDRÁŠIK Norbert, MITUCHA Branislav – HELEŠ Peter, PAJTINKA Juraj, KOTLEBA Dominik, RYBANSKÝ Erik, FABO Rastislav, LENGVARSKÝ Filip, PODMANICKÝ Michal, KIAČIK Martin, ZELIEZKA Roman, RYBANSKÝ Daniel, PORUBAN Lukáš, KALAVSKÝ Michal, MANDINEC Lukáš, ŽÁK Filip. Tréner: FILADELFI Tomáš.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2011/2012
KLOBUČNÍK Jakub, BIČAN Juraj – MACHARA Matúš, ONDRÁŠIK Norbert, ŽÁK Filip, KOLLÁR Jakub, BIČAN Patrik, TREFNÝ Róbert, BACO Michal, GALLO Juraj, MRÁZIK Milan, BRÁNIK Slavomír, AMRICH Michal, DOBIÁŠ Dominik. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2018/2019
BÁNFI Samuel, FARKAŠ Július, MATEJIČKA Martin - REPKA Jakub, BULEJČÍK Tomáš, HALAS Samuel, HABÁNEK Boris, CHOCHULA Patrik, HLAVATÝ Pavol, KRÁLOVIČ Gabriel, MAYER Maximilián, FÜRSTEN Filip, GALAJDA Matej, KALAFUT Lukáš, JANTOLÁK Filip, VRANÍK Samuel, BIELIK Timotej, BARČÁK Andrej, HLAVA Matúš, VIRGA Samuel, KVASNICA Tomáš. Tréneri: KOLLÁR Jakub, ĎURMEK Dušan.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2020/2021
POLÁK Samuel, FARKAŠ Július, - REPKA Jakub, CIFRANIČ Filip, BEDNÁR Peter, ORSÁG Timotej, RENDL Andrej, VENGLIK Dominik, ŽUFFA Roman, BULEJČÍK Tomáš, KRÁLOVIČ Gabriel, GALAJDA Matej, BIELIK Timotej, VÁCVAL Adam, OZIMÝ Mário, IŽVOLT Tomáš, GREGUŠ Adam, FÜRSTEN Lukáš, HANTÁK Daniel. Tréneri: BULKO Patrik, BIELIK Zdenko.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2021/2022
LIŠKA Adam, KOVÁČ Hugo - RENDL Andrej, BULEJČÍK Tomáš, BIELIK Timotej, VENGLIK Dominik, BEČÁR Dominik, KÚTIK Dominik, MALKO Tomáš, GREGUŠ Adam, HUSÁR Krištof, DOHÁL Damián, DOHŇANSKÝ Timotej, HACEK Alexander, KOVÁČIK Krištof, KYSELICA Tomáš, KRAJČOVIČ Tomáš, ŠIMNA Michal, VEČEŘA Jakub, VÁNI Juraj. Tréneri: LAMAČKA Juraj, KALLO Michal.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MLADŠÍ ŽIACI – 2017/2018
HOLBOJ Dávid, HALAS Sebastián - VENGLÍK Dominik, RENDL Andrej, VEČEŘA Jakub, HUSÁR Krištof, BEČÁR Dominik, UKUŠ Patrik- GREGUŠ Adam, BIELIK Timotej, LÍŠKA Adam, POLÁK Mário, VLNKA Samuel, GALAJDA Matúš, KYSELICA Matúš, DOHÁL Damián, KRAJČOVIČ Tomáš, JURÍK Maroš, MALKO Tomáš, DOHŇANSKÝ Timotej. Tréner: ŠAJBAN Branislav.


REPREZENTANTI SLOVENSKA S ÚČASŤOU MAJSTROVSTIEV SVETA

ŠEDIVÝ Martin - Majstrovstvá sveta mužov 2006

BIELIK Vladimír - Majstrovstvá sveta mužov 2006
PAVLUS Roman - Majstrovstvá sveta mužov 2008
KOVALČIK Branislav - Majstrovstvá sveta mužov 2008
LAMAČKA Juraj - Majstrovstvá sveta mužov 2008, Majstrovstvá sveta juniorov 2011 - asistent trénera
STRAKA Branislav - Majstrovstvá sveta mužov 2008
FILADELFI Tomáš - Majstrovstvá sveta mužov 2008
MITUCHA Branislav - Majstrovstvá sveta juniorov 2009
ONDRÁŠIK Norbert - Majstrovstvá sveta juniorov 2011
HELEŠ Pavol - Majstrovstvá sveta mužov 2012
BIČAN Patrik - Majstrovstvá sveta mužov 2014
ĎURMEK Dušan - Majstrovstvá sveta mužov 2014
KYSELICA Marek - Majstrovstvá sveta juniorov 2017
TREFNÝ Róbert - Majstrovstvá sveta juniorov 2017
WIDURSKI Lukasz (PL) - Majstrovstvá sveta mužov 2018, 2021, 2022
KVASNICA Tomáš - Majstrovstvá sveta juniorov 2019, 2021, Majstrovstvá sveta mužov 2020, 2022
VIRGA Samuel - Majstrovstvá sveta juniorov 2019, 2021, Majstrovstvá sveta mužov 2020, 2022
HATALA Šimon - Majstrovstvá sveta juniorov 2019, Majstrovstvá sveta mužov 2020, 2022
VÍTEK Ľudovít - Majstrovstvá sveta juniorov 2007, 2009
LAJČIAK Lukáš - Majstrovstvá sveta mužov 2008, 2012
MACHARA Matúš - Majstrovstvá sveta juniorov 2013, Majstrovstvá sveta mužov 2018
ZELIEZKA Roman - Majstrovstvá sveta juniorov 2011, Majstrovstvá sveta mužov 2014
TURWON Mateusz (PL) - Majstrovstvá sveta mužov 2016, 2018, 2020, 2022
SERIŠ Richard - Majstrovstvá sveta juniorov 2007, 2009, 2011
ŽÁK Filip - Majstrovstvá sveta juniorov 2011, 2013, Majstrovstvá sveta mužov 2012
KLOBUČNÍK Jakub - Majstrovstvá sveta juniorov 2011, 2013, Majstrovstvá sveta mužov 2018, 2020, 2022
MÉZSÁROS Gabriel - Majstrovstvá sveta juniorov 2007, 2009, Majstrovstvá sveta mužov 2008, 2012
HELEŠ Peter - Majstrovstvá sveta juniorov 2009, 2011, Majstrovstvá sveta mužov 2012, 2016
BULKO Marek – Majstrovstvá sveta juniorov 2011, Majstrovstvá sveta mužov 2012, 2014, 2016
PELCZARSKI Karol (PL) - Majstrovstvá sveta juniorov 2015, 2017, Majstrovstvá sveta mužov 2016, 2018, 2020
KUBOVIČ Martin - Majstrovstvá sveta juniorov 2013, 2015, Majstrovstvá sveta mužov 2014, 2016, 2018, 2020, 2022

SÁGA Miroslav – Majstrovstvá sveta juniorov 2007 - asistent trénera, Majstrovstvá sveta juniorov 2009 - hlavný tréner, Majstrovstvá sveta mužov 2014 - hlavný tréner.


Uverejnený článok na webe 1fbctrencin dňa 17.06.2020
Najväčšie úspechy klubu a reprezentanti - aktualizované k 21.12.2022