História

MY SME FLORBAL UŽ 18 ROKOV

Dňa 17.6.2005 bol zaregistrovaný Športový klub 1.FBC Trenčín ako prvý florbalový klub v Trenčíne. V sobotu 17. júna 2023 sme oslávili 18. výročie od založenia. Počas týchto 18 rokov sme vybojovali 7 mužských majstrovských titulov a veľké množstvo mládežníckych medailí. V mene vedenia klubu by sme chceli poďakovať všetkým hráčom, trénerom a členom klubu, ktorí sa počas osemnástich rokov klubovej existencie podieľali na fungovaní našej organizácie. Taktiež ďakujeme všetkým fanúšikom a sponzorom za podporu. Aj vďaka Vám môžeme hrdo prehlásiť, že sme najúspešnejším klubom na Slovensku. Sme veľmi radi, že stojíte pri nás, a pevne veríme vo Vašu priazeň aj v nasledujúcom súťažnom ročníku 2023/2024.

Pri príležitosti osemnásteho výročia založenia klubu sme požiadali športového riaditeľa ŠK 1. FBC Trenčín Ivana PIOVARČIHO, ktorý v klube pracuje od sezóny 2014/2015 a v tomto čase sa pripravuje už na svoju desiatu florbalovú sezónu, o pár slov k tomuto jubileu:


„Osemnásť rokov je vo florbale úctyhodne dlhá doba. Som rád, že sme počas nej získali najviac titulov na Slovensku a množstvo medailí v mládežníckych kategóriách. Teší ma, že sme dokázali preklenúť pomerne dlhú generačnú výmenu a v poslednom čase pridať do vitríny klubu ďalšie tri majstrovské poháre, pričom som presvedčený, že možno o ďalšie dva nás obrala len covidová pandémia. Tešia ma aj tri po sebe vybojované tituly v kategórii dorastencov. I keď u nás nekladieme mládežnícke prvenstvá z hľadiska dôležitosti na úplne najvyššie miesto, toto je predsa len minimálne slovenský unikát. V klube za posledné desaťročie uplatňujeme filozofiu citlivého posúvania talentovaných hráčov do vyšších vekových kategórií, čo zaručuje stály posun kvality smerom nahor k extraligovému "áčku" a aj priťahuje záujem talentovaných hráčov z okolitých klubov o štart v našom drese. Dopĺňanie kádra sa však snažíme robiť citlivo, korektne a s ohľadom na to, aby sme nezlikvidovali iný klub. A snažíme sa súčasne o to, aby v jednotlivých našich družstvách bola trvale výrazná prevaha našich vlastných odchovancov. Samozrejme, v žiadnom prípade preto nie je možné, aby sme boli každý rok v každej vekovej kategórii na úplnej špici, to jednoducho nejde. K tomu by sme museli pristúpiť k hromadnému získavaniu hráčov z iných klubov, touto cestou však ísť v žiadnom prípade nechceme. V klube máme kvalifikovaných, fundovaných trénerov, vysoká kvalita tréningového procesu je zaručená. Na každej vekovej úrovni sa snažíme udržiavať kontakty s českými klubmi, zúčastňujeme sa na mnohých turnajoch, získavame skúsenosti. Z týchto dôvodov nemám o budúcnosť klubu obavy, treba si len zachovať kvalitu práce s mládežou, to považujem za rozhodujúce. V poslednom období sa to jasne prejavilo aj na skvelých výsledkoch extraligového A-mužstva. Napriek tomu stále tvrdím, že táto cesta je takmer nekonečná - florbal je stále amatérskym športom a výrazné talenty nemáme u nás ako udržať. Skrátka – škola a zamestnanie majú vždy prednosť a preto nám aj teraz odídu traja talentovaní juniori na štúdium do zahraničia.“ - prezradil Ivan Piovarči a pokračoval:


„Som veľmi šťastný, že za našou prácou vidieť kvalitné výsledky, ale ako to už v živote chodí, okrem radostí prichádzajú aj sklamania. Ale zabrániť sa im asi nedá. Talentovaní juniori nám, pokiaľ sa v tomto štáte niečo nezmení, budú stále odchádzať študovať do zahraničia. Našťastie, nie je takýchto prípadov až príliš veľa a takto vyvŕtané diery do nášho člna dokážeme vždy zaplátať a utesniť. Svedčí o tom aj fakt, že naše družstvo mužov získalo ocenenie za najlepší športový kolektív roka v meste Trenčín za rok 2022. Som stále presvedčený, že v našom klube kráčame stále tou správnou cestou. Ak budeme stále robiť to, čo máme vyskúšané, zachováme počty a kvalitu tréningov, zostaneme zomknutí a jednotní, bude náš klub patriť stabilne k slovenskej špičke a slúžiť ako príklad práce s mládežou aj pre ďalšie kluby. Ďakujeme za spoluprácu všetkým lojálnym rodičom, najmä tým, ktorí chápu, že my nie sme záujmový krúžok, ale klub, ktorý sa snaží vychovávať ich deti na ihrisku i mimo neho a pripravovať ich tak k prípadnému štartu za extraligové „áčko“. Podariť sa nám to môže len vtedy, ak pôjdeme spolu ruka v ruke. Zaželajme si k tomu všetci v klube silné zdravie, pevné nervy, oddanosť florbalu a bojujme spoločne za ešte lepšie, svetlejšie dni tohto nášho na Slovensku zatiaľ stále podceňovaného, ale mimoriadne perspektívneho a atraktívneho športového odvetvia.“ –
ukončil svoje hodnotenie športový riaditeľ ŠK 1.FBC Trenčín.

Touto cestou a pri tejto príležitosti pozdravujeme všetkých našich hráčov, hráčky, trénerov, funkcionárov, rodičov a našich fanúšikov, ktorí boli a sú v spojení s našim klubom v minulosti až dodnes. Veríme, že ste zdraví. Ak máte záujem, môžeme sa stretnúť pri florbalových podujatiach v nasledujúcej 19-tej sezóne, alebo pri podujatiach, ktoré ŠK 1.FBC Trenčín bude organizovať. Najbližšie Vás všetkých pozývame na kultúrno-spoločensko-športové podujatie #MY SME FLORBAL FAMILY DAY, ktoré sa uskutoční v termíne 31.8. – 2.9. 2023.Tento rok sme sa rozhodli spojiť FAMILY DAY so štvrtým ročníkom medzinárodného mládežníckeho turnaja #TRENČÍN FLOORBALL GAMES 2023, ktorý sa bude konať v rovnakom termíne 31.8. – 2.9. v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne. Bližšie informácie k obom podujatiam Vám prinesieme čoskoro.

Všetci, ktorí majú záujem obliekať náš dres a hrať majstrovský florbal, môžete sa k nám pridať kedykoľvek počas roka. Podmienkou je mať 6 až 18 rokov, chuť športovať, naučiť sa hrať dobrý florbal, poctivo trénovať a mať radosť z kolektívnej hry, ktorá sa stáva stále viac populárnejšia. Staňte sa členom najúspešnejšieho klubu na Slovensku!

/článok uverejnený na webe 1fbctrencin dňa 20.06.2023/


MY SME FLORBAL UŽ 15 ROKOV

Pred pätnástimi rokmi, v piatok 17. 6. 2005, bol zaregistrovaný prvý florbalový klub v Trenčíne. Športový klub 1. FBC Trenčín dnes oslavuje svoje 15 – ročné jubileum.
/uverejnený článok na webe 1fbctrencin dňa 17.06.2020/

Podporiť myšlienku vzniku florbalového klubu v našom meste sa rozhodla partia chalanov okolo Martina Šedivého, Viktora Pagáčika, Mária Matušinca a Františka Juríka, ktorí sa dovtedy i s ďalšími bavili vo voľnom čase florbalom. Práve spomínaní hráči tvorili kostru prvého florbalového klubu v Trenčíne a základ extraligového družstva od sezóny 2005/2006. Zakladateľom organizácie bol dnešný prezident, dlhoročný tréner extraligového tímu Miroslav Sága. Táto skupina športovcov ponúkla Trenčanom nový druh športovej zábavy. Florbal bol pre širokú verejnosť v tom čase pomerne veľkou neznámou. No hneď si získal obľubu u fanúšikov, a záujem to skúsiť rástol i u detí, ktoré chceli byť súčasťou 1. FBC Trenčín. Klub im vytvoril dostatočný priestor na spoznanie florbalu a ich ďalší športový rast. „Na prvé výberové nábory prišlo v septembri 2005 do Mestskej športovej haly na Sihoti, ktorá je domovským stánkom klubu, takmer 400 chlapcov a dievčat. Po piatich mesiacoch sme mali v klube 160 registrovaných členov. Doteraz sa u nás prestriedalo takmer 1 000 hráčov a hráčok. Dnes máme okolo 280 registrovaných členov,“ bilancuje prezident klubu Miroslav Sága.


KVALITNÉ ZÁZEMIE, PROFESIONÁLNE TRÉNINGY
Jednotlivé kategórie od začiatku úspešne hájili farby klubu i svojho mesta. 1.FBC začínal s extraligovým tímom, mužmi „B“, ženami, dorastencami a žiakmi. Neskôr pribudol tím juniorov a všetky mládežnícke kategórie, ktoré hrajú celoštátne ligové súťaže, vrátane prípravky. Do dnešného dňa vychoval prvý trenčiansky florbalový klub niekoľko vynikajúcich hráčov, reprezentantov Slovenska. „I vďaka tomu, že zápasy 1.FBC mali vždy náboj, iskru, rýchlosť a dravosť nabrala popularita florbalu v Trenčíne pomerne rýchly rast,“ konštatuje Sága. Klub už od začiatku zabezpečil profesionálny tréningový proces pre všetkých svojich hráčov. „To bolo nesmierne dôležité. Všetci, ktorí sme robili šport na vyššej úrovni vieme, že kvalitné podmienky pre hráčov sú alfou a omegou. No a potom aj pohodová atmosféra so zdravou motiváciou bola a je v našom klube dôležitá,“ prízvukuje prezident klubu.

Zo začiatku, v sezónnom období 09 - 12/2005, trénovali florbalisti 1.FBC v telocvičniach na stredných školách, neskôr prešli do Mestskej športovej haly na Sihoti. Tá je od roku 2006 ich domovským stánkom. Extraligový seniorský celok sa umiestnil v prvej sezóne slovenskej ligy na 6. mieste z 13 tímov. Vtedy sa ligová súťaž hrala ešte turnajovým spôsobom. Historicky prvým najproduktívnejším hráčom 1.FBC sa stal v sezóne 2005/2006 Tomáš Filadelfi, ktorý zaznamenal 41 bodov (21+20). Majstrom sa v tejto sezóne stali hráči HKL-MJM Petržalka, ktorí ťažili so skúsených reprezentantov Slovenska v hokejbale. Na premiérový domáci zápas ŠK 1.FBC Trenčín s HKL-MJM Petržalka prišlo vyše 1 000 divákov, ktorí boli svedkami víťazstva nováčika 1. FBC Trenčín - (6:4).


NAJÚSPEŠNEJŠÍ KLUB NA SLOVENSKU
Prvý veľký úspech 1.FBC zaznamenali už v úvodnej sezóne aj juniori. Hráči ako Michal Magdolen (kapitán mužstva), Martin Krivoš, Gabriel Mézsáros, Pavol Rybár, Richard Seriš, Tomáš Glonek, Dominik Podmanický a iní dotiahli juniorský tím pod vedením Branislava Kovalčíka a Richarda Richňáka na bronzovú priečku na Majstrovstvách SR. Bola to prvá medaila pre ŠK 1. FBC Trenčín v premiérovej sezóne 2005/2006. Juniori rovnaký úspech zopakovali aj v ďalšej sezóne. 1. FBC Trenčín šiel svojou cestou profesionálne vedených tréningov, usilovným športovým prístupom všetkých hráčov a funkcionárov klubu.

A tak prišli ďalšie slávne chvíle. V tretej sezóne 2007/08 sa dokázal extraligový výber prebojovať do finále a získať striebro. Už vtedy hala burácala a o rok prišiel vytúžený triumf. Športový klub 1. FBC Trenčín prvýkrát ovládol slovenskú extraligu mužov, keď vo finále zdolal Florko Košice. Ďalšia sezóna bola bronzová a potom od sezóny 2010/2011 nastalo kraľovanie trenčianskeho florbalu – hráčov 1.FBC. Tri mužské tituly v rade znamenali obrovské zadosťučinenie. Trenčania na čele s kapitánom Branislavom Kovalčíkom postupne porazili vo finálových sériách Hurikán Bratislava, Florko Košice a Grasshoppers Žilina. Štyri seniorské tituly radia ŠK 1. FBC Trenčín na prvé miesto v novodobej histórii slovenskej florbalovej extraligy.
1.FBC DAL O SEBE VEDIEŤ AJ V EURÓPE
„Naše úspechy nám umožnili hrať na medzinárodných turnajoch. Majstrovské tituly nám zabezpečili aj účasť v európskych súťažiach,“ spomína Miroslav Sága. Prvá kvalifikácia na EuroFloorball Cup, ktorej sa Trenčania zúčastnili, sa odohrala v lotyšskej Valmiere v roku 2009, ale postup sa nezrodil. V roku 2011 v druhej kvalifikácii EuroFloorball Cup-u v Slovinsku Trenčania nepostúpili do hlavnej fázy kvôli horšiemu skóre s ruskou Naukou. V roku 2012 obsadili v hlavnej fáze tejto súťaže v Košiciach štvrté miesto. Na domácom EuroFloorball Cup-e, ktorý sa v roku 2013 uskutočnil v Mestskej športovej hale na Sihoti sa 1.FBC Trenčín umiestnil na piatom mieste. Pamätný duel odohrali Trenčania s nórskym majstrom IBK Slevik pred 1 350 divákmi.
GENERAČNÁ VÝMENA PRETRHLA MAJSTROVSKÚ ŠNÚRU
Po tomto turnaji (10/2013) skončili s aktívnou kariérou viacerí skúsení florbalisti na čele s kapitánom Branislavom Kovalčíkom. Florbalisti 1. FBC v nasledujúcich rokoch aj z dôvodu veľkej generačnej výmeny kádra nevedeli nadviazať na predchádzajúce úspechy. V základnej časti síce dokázali obsadiť tie najvyššie priečky v tabuľke ( napr. v sezóne 2013/2014 - 4.miesto, 2014/2015 - 1.miesto, 2015/2016 - 3.miesto, neskôr v sezóne: 2016/2017 - 6.miesto, 2017/2018 - 6.miesto, 2018/2019 - 7.miesto), ale vo vyraďovacích zápasoch sa už trápili a nevedeli sa prebojovať do semifinálových bojov. V sezónach 2013/2014 až 2017/2018 obsadili trikrát 5. miesto a dvakrát 6. miesto v celkovej tabuľke extraligy mužov. V sezóne 2018/2019 Trenčania obsadili 8. miesto po play-off. Treba však pripomenúť, že mládežnícke tímy pracovali naplno a získavali cenné kovy na majstrovstvách Slovenska.
KEĎ ZASIAHNE KORONAVÍRUS
Trenčania sa mohli na extraligové výslnie dostať opäť v práve ukončenej sezóne 2019/2020, ktorá sa však pre koronavírus nedohrala. Zverenci už nového českého trénera Jana Holovku sa tak stali iba víťazom mužskej extraligy bez ocenenia majstra, keďže po základnej časti sa neodohrala play-off. Práve Jan Holovka nahradil po 14 sezónach v klube na lavičke mužského celku Miroslava Ságu. Ten viedol tím z trénerskej pozície od začiatku až do sezóny 2018/2019.


SLOVÁ NA ZÁVER

Športový riaditeľ ŠK 1. FBC Trenčín Ivan Piovarči, ktorý v klube pracuje od sezóny 2014/2015 a v tomto čase sa pripravuje už na svoju siedmu florbalovú sezónu: „Pätnásť rokov je vo florbale úctyhodné jubileum. Získali sme počas neho majstrovské tituly a množstvo medailí v mládežníckych kategóriách. V klube máme ujasnenú filozofiu citlivého posúvania talentovaných hráčov do vyšších vekových kategórií, čo zaručuje stály posun kvality smerom nahor k extraligovému "áčku" a aj priťahuje záujem talentovaných hráčov z okolitých klubov o štart v našom drese. V klube máme kvalifikovaných, fundovaných trénerov, vysoká kvalita tréningového procesu je zaručená. Na každej vekovej úrovni sa snažíme udržiavať kontakty s českými klubmi, zúčastňujeme sa na mnohých turnajoch, získavame skúsenosti. Z týchto dôvodov nemám o budúcnosť klubu obavy, treba si len zachovať kvalitu práce s mládežou, to považujem za rozhodujúce. Verím, že sa nám to podarí pretaviť aj do výsledkov extraligového A-mužstva, aj keď táto cesta je takmer nekonečná - florbal je stále amatérskym športom a výrazné talenty nemáme u nás ako udržať. Tento rok sme boli blízko-blizúčko, porazil nás len koronavírus.

Žiaľ, pri tejto príležitosti musím opäť spomenúť, že prácu v špičkových kluboch veľmi slabo podporuje Prezídium SZFB, a to nielen finančne, ale aj rôznymi nezmyselnými "umelými" opatreniami, ktorými sú silnejšie kluby vlastne trestané. Mám na mysli napríklad predčasné ukončovanie zápasov pri pätnásťgólovom rozdiele, takmer dokonalé "maskovanie" výsledkov či strelcov gólov v nižších vekových kategóriách. Skrátka, robia všetko, aby sme odmalička nevychovávali víťazné typy hráčov. To je veľmi smutné. Nepriamo nám vyčítajú, že vysoko vyhrávame, čím znevažujeme súperov. Toto sa asi nedeje v žiadnom športe a ja to ani po mojej štyridsaťročnej práci v hokeji a vo florbale nedokážem pochopiť. Ak si budeme robiť to, čo máme vyskúšané, zachováme počty a kvalitu tréningov, zostaneme zomknutí a jednotní, bude náš klub patriť stabilne k slovenskej špičke a slúžiť ako príklad práce s mládežou aj pre ďalšie kluby. Zaželajme si k tomu všetci v klube silné zdravie, pevné nervy, oddanosť florbalu a bojujme spoločne za ešte lepšie, svetlejšie dni tohto nášho na Slovensku zatiaľ podceňovaného, ale mimoriadne perspektívneho a atraktívneho športového odvetvia.“

Prezident a zakladateľ 1.FBC Trenčín Miroslav Sága: „Florbal prináša okrem driny, potu, zábavy aj radosť a sklamania, veľa zážitkov, veľa emócií. Počas 15 rokov ich zažili naši florbalisti, florbalistky, fanúšikovia, rodičia, reklamní partneri neúrekom. Je pozitívne, že počas stretnutí majú hráči stálu podporu v hľadisku. Odohrali sme viacero kvalitných a napínavých, domácich i medzinárodných duelov, ktoré svojou atmosférou dvíhali ľudí zo sedadiel v tom najlepšom slova zmysle. Vstup na zápasy bol voľný pre všetkých priaznivcov športu. Spolu sme sa bavili florbalom. Som rád, že naši skúsení hráči sa v klube od jeho vzniku venovali aj trénerskej činnosti a vychovávali ďalšie talenty. A veľmi sme sa tešili, že v našom klube panovala pohoda, ktorá sa stupňovala našimi výkonmi a úspechmi. Z generácie hráčov, ktorí u nás pôsobili v rokoch 2005-2013 okolo kapitána Kovalčíka, tu vznikla skupina ľudí, ktorá vedela spolu pracovať, hrať i oddychovať. Bol medzi nami rešpekt i priateľstvo, mali sme spoločný cieľ, snahu dosiahnuť výrazný úspech pre klub a pre Trenčín. Radi sme si posedeli počas sezóny po tréningoch, po sezóne aj pri guláši a dlho sme debatovali o všeličom, no vždy sme začali a končili florbalom. Bola to skvelá etapa klubu a skvelý tím ľudí, ktorý sa vedel obetovať pre úspech. Všetci sme sa pričinili o úspešnú históriu klubu. Táto generácia dokázala získavať tituly už od sezóny 2008/2009 na čele s kapitánom Branislavom Kovalčíkom a Lukášom Lajčiakom, Jurajom Lamačkom, Richardom Mičkom, Romanom Pavlusom, Františkom Juríkom, Stanislavom Valachom, Máriom Matušincom, Andrejom Podperom, Gabrielom Mészárosom, Tomášom Filadelfim, Richardom Serišom, Robertom Šebom, Daniel Gerhátom a Radoslav Bielikom. V tíme sa udomácnili aj mladší hráči Michal Magdolen, Branislav Straka, Ľudovít Vítek, Peter Heleš, Pavol Heleš, Branislav Mitucha, Norbert Ondrášik, Filip Lengvarský. Naše výsledky v tejto dobe odzrkadľovali naše výkony v extralige mužov. Získať tri majstrovské tituly vôbec nebolo jednoduché a bude to ťažko opakovateľné.

Sme radi, že dokážeme plniť naše ciele, ktoré sme si dali pri vzniku klubu. Vytvárame a dávame klubový priestor mládeži so záujmom o florbal. Úspešne reprezentujeme klub a mesto Trenčín. Zvýšili sme popularitu florbalu. Vychovávame a vychovali sme úspešných florbalových reprezentantov Slovenska. Dokázali sme zabezpečiť profesionálny tréningový proces pre hráčov a mládež. Vytvorili sme a riadime florbalové mládežnícke i seniorské kategórie.

Organizujeme podporné podujatia na propagáciu klubu na Slovensku. Naviac sme organizovali hokejové exhibície pre hokejové osobnosti Ota Haščáka, Miroslava Šatana, Pavla Demitru DEMITRA team vs. JÁGR Team, príchod STANLEY cupu Tomáša Kopeckého na Slovensko a ďalšie kultúrno-spoločenské podujatia a eventy. Zvýšili sme záujem mládeže o tento šport. Dávame šancu a podporu mládeži z ekonomicky slabších rodín. Viacerými preventívnymi aktivitami bojujeme proti drogám a kriminalite. Vychovávame mládež k hodnotám. Spájame sa a vytvorili sme florbalovú rodinu v klube. Rozvíjame zdravý životný štýl. Prilákali sme širokú verejnosť pre podporu nášho klubu a florbalu v Trenčíne. Sme hrdí nato, že sme sa stali stabilným klubom, akceptovaným nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Za úspešnými výsledkami mládeže stoja všetci naši tréneri, ktorí sú v prvej línii pri výchove hráčov vo svojich kategóriách.

Odštartovali sme brankársku školu pre brankárov, ktorí majú záujem na sebe pracovať a zlepšovať sa. Projekt GOALIE ACADEMY dnes vedie brankár, slovenský reprezentant Jakub Klobučník a od 16.-21.augusta 2020 sa uskutoční už jej 4. ročník. Spustili sme youtube kanál. Pripravujeme televízne štúdio, televíziu klubu, ktorá bude vysielať naše zápasy, reportáže, rozhovory a rôzne zaujímavé podujatia. Chystáme letné kempy pre florbalistov, ale aj pre ostatnú mládež s plánom v lete 2021, ktorá bude mať záujem využiť letný čas aj v spojení s našim klubom.

Za celé vedenie klubu, všetkých funkcionárov, ďakujem všetkým našim hráčom, hráčkam, trénerom za dosiahnuté výsledky a ich pôsobenie v našej organizácii. Zážitky a spomienky, ktoré sme v klube zažili ostávajú v každom z nás. Plánovali sme zorganizovať galaprogram pri príležitosti 15. výročia vzniku klubu počas sezóny 2020/2021 v závere roku či po sezóne, no súčasná situácia na Slovensku nám nepraje. Uvidíme, či sa do toho pustíme, či dokážeme nájsť podporu pre tento projekt alebo nie. Chceli sme si prioritne uctiť našich hráčov, rodičov a fanúšikov.... Fanúšikom za úžasnú podporu a všetkým ľuďom, ktorí klubu pomohli a snažia sa pomáhať aj naďalej ďakujeme. Naviac vážime si priazeň všetkých našich skalných fanúšikov, rodičov a všetkým, ktorí boli s nami aj v období, keď sme nezískavali tie najvyššie ocenenia patrí náš obdiv. Sme radi, že halové športy, a teda aj florbal v našom klube 1. FBC Trenčín, má aj vďaka podpore mesta Trenčín možnosť vychovávať mládež a viesť deti a mládež k športu. V klube vytvárame dlhodobo výborné podmienky pre tréningový proces, profesionálne riadenie klubu, trénerov, hráčov, pre komunitu florbalu. Vážime si podporu hráčov, rodičov, reklamných partnerov, ktorí nám pomáhajú vrátane Trenčianskeho samosprávneho kraja a – samozrejme - návštevníkov našich zápasov. Vážime si to a ďakujeme! Držme si navzájom palce, aby slovenský florbal napredoval. Aby sme naďalej spoločne a všetci zodpovedne a hrdo hájili značku nášho klubu. Nie je jednoduché sa dlhodobo udržať vo florbalovej špičke na Slovensku. Môžeme však konštatovať, že sa nám to za 15 rokov činnosti podarilo a radi by sme v tom pokračovali.
Tešíme sa na stretnutia s Vami už v novej sezóne, na ktorú sa všetci už poctivo pripravujeme. Prosíme, venujte nám svoju priazeň aj naďalej, chceli by sme sa s Vami vídať a opierať sa o Vás aj v budúcom období.“ - prezradil prezident klub Miroslav Sága.

/uverejnený článok na webe 1fbctrencin dňa 17.06.2020


NAJVÄČŠIE ÚSPECHY - ŠK 1.FBC TRENČÍN

MUŽI

Sezóna 2022/2023 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2021/2022 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2019/2020 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2012/2013 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2011/2012 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2010/2011 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2009/2010 - 3. miesto extraliga mužov
Sezóna 2008/2009 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2007/2008 - 2. miesto extraliga mužov

1.liga MUŽI
Sezóna 2012/2013 – víťaz 1. ligy
Sezóna 2011/2012 – víťaz 1. ligy
Sezóna 2010/2011 – víťaz 1. ligy
Sezóna 2009/2010 – víťaz 1. ligy

Kategória JUNIORI
Sezóna 2023/2024 - 3. miesto extraliga juniorov
Sezóna 2022/2023 - 3. miesto extraliga juniorov
Sezóna 2019/2020 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2017/2018 - 3. miesto extraliga juniorov
Sezóna 2014/2015 - 3. miesto extraliga juniorov
Sezóna 2012/2013 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2011/2012 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2010/2011 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2009/2010 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2008/2009 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2007/2008 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2006/2007 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2005/2006 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória DORASTENCI
Sezóna 2021/2022 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2020/2021 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2018/2019 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2015/2016 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2011/2012 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2009/2010 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2008/2009 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2007/2008 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória STARŠÍ ŽIACI
Sezóna 2018/2019 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2017/2018 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2016/2017 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2015/2016 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2009/2010 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2008/2009 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória MLADŠÍ ŽIACI
Sezóna 2023/2024 - 2. miesto Majstrovstvá Slovenska
Sezóna 2017/2018 - MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Sezóna 2009/2010 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória STARŠIA PRÍPRAVKA
Sezóna 2015/2016 - 3. miesto Majstrovstvá Slovenska

Kategória ŽENY
Sezóna 2017/2018 - víťaz 1.ligy
Sezóna 2015/2016 - víťaz 1.ligy
Sezóna 2014/2015 - víťaz 1.ligy


MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2008/2009
MÉZSÁROS Gabriel, BULEJKO Jaroslav, ŠEBO Robert – BIELIK Radoslav, FILADELFI Tomáš, GERHÁT Daniel, HELEŠ Pavol, KOVALČÍK Branislav , LAMAČKA Juraj, MAGDOLEN Michal, STRAKA Branislav, VÍTEK Ľudovít, MIČKO Richard, PODPERA Andrej, SERIŠ Richard, PAVLUS Roman, LAJČIAK Lukáš, VALACH Stanislav, JURÍK František, MATUŠINEC Mário, PAVLAČKA Jozef, HELEŠ Peter, TVRDOŇ Peter, MITUCHA Branislav, ONDRÁŠIK Norbert, ZELIEZKA Roman. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2010/2011
MÉZSÁROS Gabriel, KLOBUČNÍK Jakub, PRIEČINSKÝ Adam, ŠLOSÁR Radovan - LAMAČKA Juraj, ONDRÁŠIK Norbert, FILADELFI Tomáš, HELEŠ Pavol, ŽÁK Filip, PAJTINKA Juraj, KOVALČÍK Branislav, HELEŠ Peter, GERHÁT Daniel, MIČKO Richard, LAJČIAK Lukáš, BIELIK Radoslav, ZELIEZKA Roman, MANDINEC Lukáš, MITUCHA Branislav, PORUBAN Lukáš, SERIŠ Richard, PODPERA Andrej. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2011/2012
MÉZSÁROS Gabriel, KLOBUČNÍK Jakub – BULKO Marek, STRAKA Branislav, HELEŠ Pavol, MATEJÁK Roman, ONDRÁŠIK Norbert, PODPERA Andrej, VRABLEC Tomáš, PAJTINKA Juraj, KOVALČÍK Branislav, MITUCHA Branislav, BIELIK Radoslav, LAMAČKA Juraj, ZELIEZKA Roman, PORUBAN Lukáš, HELEŠ Peter, KIAČIK Martin, LAJČIAK Lukáš, PODMANICKÝ Michal, PODMANICKÝ Dominik, ŽÁK Filip, FILADELFI Tomáš, RYBANSKÝ Erik, ŽILINSKÝ Martin, JANČO Dušan. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2012/2013
MÉZSÁROS Gabriel, KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan - BULKO Marek, STRAKA Branislav, HELEŠ Pavol, MATEJÁK Roman, ONDRÁŠIK Norbert, PODPERA Andrej, VRABLEC Tomáš, KLAPITA Peter, MACHARA Matúš, KOVALČÍK Branislav, MITUCHA Branislav, BIELIK Radoslav, LAMAČKA Juraj, ZELIEZKA Roman, PORUBAN Lukáš, HELEŠ Peter, KIAČIK Martin, LAJČIAK Lukáš, PODMANICKÝ Michal, PODMANICKÝ Dominik. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2019/2020
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan, POČAROVSKÝ Peter – BULKO Marek, ONDRÁŠIK Norbert, TURWON Mateusz, WIDURSKI Lukasz, AMRICH Michal, GALLO Juraj, HABÁNEK Boris, KVASNICA Tomáš, MASÁR Šimon, VIRGA Samuel, MITUCHA Branislav, PELCZARSKI Karol, REBRO Richard, PEŠKO Adam, BIČAN Patrik, BIČAN Juraj, FÜRSTEN Filip, BARČÁK Andrej, KOPECKÝ Tomáš, BLAŽEJ Peter, JANIGA Michal, KUPKA Ľuboš, MAYER Maximilián. Tréner: HOLOVKA Jan.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2021/2022
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan, POČAROVSKÝ Peter – ONDRÁŠIK Norbert, MACHARA Matúš, TREFNÝ Róbert, REPKA Jakub, ONDRÁŠIK Jakub, CIFRANIČ Filip, RENDL Andrej, AMRICH Michal, KVASNICA Tomáš, VIRGA Samuel, MITUCHA Branislav, PELCZARSKI Karol, GALAJDA Matej, HABÁNEK Boris, BABÍK Samuel, BULEJČÍK Tomáš, VRÁBEĽ Dominik, BIČAN Patrik, FÜRSTEN Filip. Tréner: HOLOVKA Jan.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MUŽI – 2022/2023
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan, POČAROVSKÝ Peter, POLÁK Samuel – MACHARA Matúš, ONDRÁŠIK Norbert, AMRICH Michal, KUBOVIČ Martin, KVASNICA Tomáš, REPKA Jakub, VRÁBEĽ Dominik, PORUBAN Lukáš, GALAJDA Matej, MITUCHA Branislav, BULEJČÍK Tomáš, RENDL Andrej, ONDRÁŠIK Jakub, DOBROVODSKÝ PETER, HABÁNEK Boris, MANDINEC Lukáš, CIFRANIČ Filip, BABÍK Samuel, PAVLÍČEK Matúš, ŠÁLEK Bystrík, PELCZARSKI Karol, PEŠKO Adam. Tréner: HOLOVKA Jan.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – JUNIORI – 2009/2010

MÉZSÁROS Gabriel, KLOBUČNÍK Jakub, PRIEČINSKÝ Adam – LENGVARSKÝ Filip, ONDRÁŠIK Noro, KOPAS Michal, GLONEK Tomáš, HORŇÁK Michal, JANČO – ŽÁK Filip, HELEŠ Peter, SERIŠ Richard, PORUBSKÝ Erik, ZELIEZKA Roman, MITUCHA Branislav, KIAČIK Martin, MANDINEC Lukáš, PORUBAN Lukáš, SANCHÉZ Felipe, MAGUT Erik, RYBANSKÝ Dano, RYBANSKÝ Erik, PODMANICKÝ Michal. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – JUNIORI – 2010/2011
KLOBUČNÍK Jakub, PRIEČINSKÝ Adam - KOPAS Michal, PODMANICKÝ Michal - MITUCHA Branislav , ZELIEZKA Roman, KIAČIK Martin, - ONDRÁŠIK Norbert, PAJTINKA Juraj - SERIŠ Richard, HELEŠ Peter, PORUBAN Lukáš, – RYBANSKÝ Erik, ONDRÁŠIK Jakub. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – JUNIORI – 2011/2012
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan - ONDRÁŠIK Noro, BULKO Marek, MACHARA Matúš, PAJTINKA Juraj, JANČO Dušan, ONDRÁŠIK Jakub, BACO Michal, SERIŠ Richard, HELEŠ Peter, ŽÁK Filip, KIAČIK Martin, ZELIEZKA Roman, PORUBAN Lukáš, PODMANICKÝ Michal, RYBANSKÝ Erik. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – JUNIORI – 2012/2013
KLOBUČNÍK Jakub, ĎURMEK Dušan ONDRÁŠIK Jakub, GLONEK Andrej, KIAČIK Martin, MRÁZIK Milan, BIČAN Patrik, BACO Michal, TREFNÝ Róbert, MARIENKA Dominik, REBRO Richard, PODMANICKÝ Michal, REBROŠ Tomáš, ĎURÍK Miroslav, GALLO Juraj, KOLLÁR Jakub, DOBIÁŠ Dominik, AMRICH Michal, BIČAN Martin. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY - ŠK 1. FBC TRENČÍN - JUNIORI - 2019/2020
BÁNFI Samuel, OREL Mário, POLÁK Samuel – KVASNICA Tomáš, VIRGA Samuel, KOPECKÝ Tomáš, MASÁR Šimon, FÜRSTEN Filip, BARČÁK Andrej, HABÁNEK Boris, REPKA Jakub, HALAS Samuel, KALAFUT Lukáš, GALAJDA Matej, MAYER Maximilián, JANTOLÁK Filip, KRÁLOVIČ Gabriel, CHOCHULA Patrik, ORVISKÝ Richard, POBJECKÝ Jozef, HLAVATÝ Pavol, ONDRUŠKA Matúš, BABÍK Samuel, BAJO Šimon, VRANÍK Samuel, KUKAŇ Jakub, VÁCVAL Adam, CIFRANIČ Filip. Tréner: SÁGA Miroslav.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2008/2009
KLOBUČNÍK Jakub, PRIEČINSKÝ Adam - ONDRÁŠIK Norbert, MITUCHA Branislav – HELEŠ Peter, PAJTINKA Juraj, KOTLEBA Dominik, RYBANSKÝ Erik, FABO Rastislav, LENGVARSKÝ Filip, PODMANICKÝ Michal, KIAČIK Martin, ZELIEZKA Roman, RYBANSKÝ Daniel, PORUBAN Lukáš, KALAVSKÝ Michal, MANDINEC Lukáš, ŽÁK Filip. Tréner: FILADELFI Tomáš.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2011/2012
KLOBUČNÍK Jakub, BIČAN Juraj – MACHARA Matúš, ONDRÁŠIK Norbert, ŽÁK Filip, KOLLÁR Jakub, BIČAN Patrik, TREFNÝ Róbert, BACO Michal, GALLO Juraj, MRÁZIK Milan, BRÁNIK Slavomír, AMRICH Michal, DOBIÁŠ Dominik. Tréner: SÁGA Miroslav.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2018/2019
BÁNFI Samuel, FARKAŠ Július, MATEJIČKA Martin - REPKA Jakub, BULEJČÍK Tomáš, HALAS Samuel, HABÁNEK Boris, CHOCHULA Patrik, HLAVATÝ Pavol, KRÁLOVIČ Gabriel, MAYER Maximilián, FÜRSTEN Filip, GALAJDA Matej, KALAFUT Lukáš, JANTOLÁK Filip, VRANÍK Samuel, BIELIK Timotej, BARČÁK Andrej, HLAVA Matúš, VIRGA Samuel, KVASNICA Tomáš. Tréneri: KOLLÁR Jakub, ĎURMEK Dušan.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2020/2021
POLÁK Samuel, FARKAŠ Július, - REPKA Jakub, CIFRANIČ Filip, BEDNÁR Peter, ORSÁG Timotej, RENDL Andrej, VENGLIK Dominik, ŽUFFA Roman, BULEJČÍK Tomáš, KRÁLOVIČ Gabriel, GALAJDA Matej, BIELIK Timotej, VÁCVAL Adam, OZIMÝ Mário, IŽVOLT Tomáš, GREGUŠ Adam, FÜRSTEN Lukáš, HANTÁK Daniel. Tréneri: BULKO Patrik, BIELIK Zdenko.

MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – DORAST – 2021/2022
LIŠKA Adam, KOVÁČ Hugo - RENDL Andrej, BULEJČÍK Tomáš, BIELIK Timotej, VENGLIK Dominik, BEČÁR Dominik, KÚTIK Dominik, MALKO Tomáš, GREGUŠ Adam, HUSÁR Krištof, DOHÁL Damián, DOHŇANSKÝ Timotej, HACEK Alexander, KOVÁČIK Krištof, KYSELICA Tomáš, KRAJČOVIČ Tomáš, ŠIMNA Michal, VEČEŘA Jakub, VÁNI Juraj. Tréneri: LAMAČKA Juraj, KALLO Michal.


_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY – ŠK 1. FBC TRENČÍN – MLADŠÍ ŽIACI – 2017/2018
HOLBOJ Dávid, HALAS Sebastián - VENGLÍK Dominik, RENDL Andrej, VEČEŘA Jakub, HUSÁR Krištof, BEČÁR Dominik, UKUŠ Patrik- GREGUŠ Adam, BIELIK Timotej, LÍŠKA Adam, POLÁK Mário, VLNKA Samuel, GALAJDA Matúš, KYSELICA Matúš, DOHÁL Damián, KRAJČOVIČ Tomáš, JURÍK Maroš, MALKO Tomáš, DOHŇANSKÝ Timotej. Tréner: ŠAJBAN Branislav.



REPREZENTANTI SLOVENSKA S ÚČASŤOU MAJSTROVSTIEV SVETA

ŠEDIVÝ Martin - Majstrovstvá sveta mužov 2006
BIELIK Vladimír - Majstrovstvá sveta mužov 2006
VÍTEK Ľudovít - Majstrovstvá sveta juniorov 2007, 2009
SERIŠ Richard - Majstrovstvá sveta juniorov 2007, 2009, 2011
MÉZSÁROS Gabriel - Majstrovstvá sveta juniorov 2007, 2009, Majstrovstvá sveta mužov 2008, 2012
PAVLUS Roman - Majstrovstvá sveta mužov 2008
KOVALČIK Branislav - Majstrovstvá sveta mužov 2008
LAMAČKA Juraj - Majstrovstvá sveta mužov 2008, Majstrovstvá sveta juniorov 2011 - asistent trénera
STRAKA Branislav - Majstrovstvá sveta mužov 2008
FILADELFI Tomáš - Majstrovstvá sveta mužov 2008
LAJČIAK Lukáš - Majstrovstvá sveta mužov 2008, 2012
MITUCHA Branislav - Majstrovstvá sveta juniorov 2009
HELEŠ Peter - Majstrovstvá sveta juniorov 2009, 2011, Majstrovstvá sveta mužov 2012, 2016
ONDRÁŠIK Norbert - Majstrovstvá sveta juniorov 2011
ZELIEZKA Roman - Majstrovstvá sveta juniorov 2011, Majstrovstvá sveta mužov 2014
BULKO Marek – Majstrovstvá sveta juniorov 2011, Majstrovstvá sveta mužov 2012, 2014, 2016
ŽÁK Filip - Majstrovstvá sveta juniorov 2011, 2013, Majstrovstvá sveta mužov 2012
KLOBUČNÍK Jakub - Majstrovstvá sveta juniorov 2011, 2013, Majstrovstvá sveta mužov 2018, 2020, 2022
HELEŠ Pavol - Majstrovstvá sveta mužov 2012
MACHARA Matúš - Majstrovstvá sveta juniorov 2013, Majstrovstvá sveta mužov 2018
BIČAN Patrik - Majstrovstvá sveta mužov 2014
ĎURMEK Dušan - Majstrovstvá sveta mužov 2014
KYSELICA Marek - Majstrovstvá sveta juniorov 2017
TREFNÝ Róbert - Majstrovstvá sveta juniorov 2017

PELCZARSKI Karol (PL) - Majstrovstvá sveta juniorov 2015, 2017, Majstrovstvá sveta mužov 2016, 2018, 2020
TURWON Mateusz (PL) - Majstrovstvá sveta mužov 2016, 2018, 2020, 2022
WIDURSKI Lukasz (PL) - Majstrovstvá sveta mužov 2018, 2021, 2022

HATALA Šimon - Majstrovstvá sveta juniorov 2019, Majstrovstvá sveta mužov 2020, 2022
KVASNICA Tomáš - Majstrovstvá sveta juniorov 2019, 2021, Majstrovstvá sveta mužov 2020, 2022
VIRGA Samuel - Majstrovstvá sveta juniorov 2019, 2021, Majstrovstvá sveta mužov 2020, 2022
MAYER Maximilián - Majstovstvá sveta juniorov 2021
FÜRSTEN Filip - Majstrovstvá sveta juniorov 2021
BÁNFI Samuel - Majstrovstvá sveta juniorov 2021
KUBOVIČ Martin - Majstrovstvá sveta juniorov 2013, 2015, Majstrovstvá sveta mužov 2014, 2016, 2018, 2020, 2022
REPKA Jakub - Majstrovstvá sveta juniorov 2023
RENDL Andrej - Majstrovstvá sveta juniorov 2023

SÁGA Miroslav – Majstrovstvá sveta juniorov 2007 - asistent trénera, Majstrovstvá sveta juniorov 2009 - hlavný tréner, Majstrovstvá sveta mužov 2014 - hlavný tréner.
HOLOVKA Jan (CZ) - Majstrovstvá sveta mužov 1996, 1998, Majstrovstvá sveta mužov 2012 - hlavný tréner (SK), Majstrovstvá sveta mužov 2018, 2020, 2022 - hlavný tréner (PL)

/Najväčšie úspechy klubu a reprezentanti - aktualizované k 13.04.2023/